Hatay Döneri neden meşhurdur?

Hatay döneri hakkında – Mutfak dünyası arasında Hatay Mutfağı çok zengin çeşitlere sahiptir. Bu zenginliği lezzet diyarı olan Hatay’ın geçmiş tarihinden almaktadır. Çeşitli medeniyetlere ev sahibi yapan Hatay mutfağı her medeniyetin sofrasından aldığı yemek çeşitlerinden tarihten bu yana günden güne zenginleşmiştir. Hatay döneri bu zengin çeşitlere sahip olan Hatay Mutfağının bir fastfood diye tabir edilen hızlı yiyecekler arasında yerini alır.

Hatay Dönercileri Kaliteli Malzeme ve Kendine Has Baharatlar Kullanıyor.

Döner’de her yemek gibi kendine has bir yapılış şekline sahiptir. Hatay’da bulunan dönercilerin kullandığı malzeme ve döneri yapış şekli diğer yörelere göre farklıdır. Yakın geçmiş tarihten gelen bu lezzet ilk başlarda çeşitli baharatlar ve malzemeler ile denenmiş ve en güzel lezzeti bulana kadar bu süreç devam etmiştir. Damak lezzetimize hitap ettiği zaman Hatay Dönerini döner yapan tat bulunmuştur. Hatay Döneri o nedenle Dünya ve Türkiye’de meşhurdur.

Avrupa’nın ve Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde Hatay dönercileri faaliyet göstermektedir. Turistik gezi için Hatay’a gelenler. Bu lezzetin tadına bakarak tavsiye usulü üzerine bu tadı günden güne Türkiye ve Dünya pazarına tanıtmışlardır. Kaliteli ürün her zaman kendi kendini pazarlatır. Evet Hatay döneri okadar lezzetli ki reklama ihtiyaç duymadan tadına bakan kişiler tarafından önersel ürün olarak Dünya pazarında kalitesini kanıtladı.